„Na Wspólnej” rośnie Cannabis!

na-wspolnej-odcinek-2360-zaneta-anna-guzik-man_27099680

odcinek-2385-scena-o-cannabis-2

„Wątek medycznej marihuany rozwija się, minął tydzień, w międzyczasie
Mania miała atak padaczki w szkole. Jej mama przychodzi do lekarza… podobnie resztę wypowiedzi lekarza, czyli procedury przepisania Cannabis.”

Środowisko pacjentów medycznej marihuany z niecierpliwością czeka na odcinki popularnego i lubianego serialu „Na Wspólnej”, w którym scenarzyści postanowili zająć się tak wielowarstwowym problemem jakim jest terapia rośliną Cannabis i wykluczenie pacjentów MM (i ich rodzin).

Podczas najnowszej konferencji promującej serial TVN „Na Wspólnej” Anna Guzik grająca Żanetę, matkę Mani (Zuzia Kaszuba) udzieliła wywiadu na temat dalszych losów swojej serialowej córki. Mania po wypadku zachoruje na padaczkę lekooporną, a jedynym rozwiązaniem może okazać się medyczna marihuana- ROŚLINA CANNABIS.

Może dziwić, że mowa „tylko” o koncentratach, ale na sam początek walki o przestrzeń na rynku zdrowia publicznego nam, pacjentom MM musi to wystarczyć. Wiemy, że nie należy traktować seriali jako filmów edukacyjnych, ale może autorzy serialu nie zostali zmanipulowani przez nieuczciwych producentów bubli konopnych, którzy wyłudzają krocie od najsłabszych i najbardziej bezbronnych, a tym samym nie udzielają informacji o prawdziwym tanim i bezpiecznym (legalnym!) rozwiązaniu?

Przy okazji wydarzenia „Na Wspólnej” przypominam, że pacjenci i eksperci FENIXA oddzielają się od proponowanych przez „biznesmenów konopnych” tzw. Ustawy o MM, a tak naprawdę- poprwki do istniejącego prawa ANTYNARKOTYKOWEGO.

Przypominamy, że zgodnie z rozporządzeniem ONZ z 2010 roku Prawa Pacjentów Medycznej Marihuany (czyli rośliny Cannabis) muszą zostać wyjęte spod prawa dotyczącego patologii użycia (prawo anty-narkotykowe) i zostać potraktowane z większą empatią i przywilejami wolnego obywatela (pacjenta) w demokratycznym i wolnym kraju (Agencja ds Medycyny Cannabis).

Jeszcze raz przypominamy, że powstałą Koalicję Na Rzecz MM reprezentują środowiska tzw. „biznesmenów konopnych”, a nie środowiska pacjentów, czy naukowców. Pomysł powstania Koalicji na rzecz MM był pomysłem Mika Corral i miała ona tylko wesprzeć prawa pacjentów do upraw wspólnych pacjentów. Koalicja miała pomóc pacjentom w regulacjach prowadzących do upraw wspólnych (tak jak w innych krajach, gdzie pacjenci mogą jednoczyć się dla minimalizacji swoich własnych kosztów związanych z uprawami ziół -w tym Cannabis), a nie zmonopolizowaniu tematu. Pomysł został zniekształcony, a w rezultacie pacjenci zostali jeszcze bardziej wykluczeni z dialogu o losie medycznej marihuany w Polsce.

Przypominam, że dalej przysługują nam prawa do prywatności i intymności w tym jakże delikatnym momencie życia jakim jest rekonwalescencja, czy opieka paliatywna.

Cieszymy się, że TVN zechce pokazać widzom bezsilność i manipulację jakim podlegają rodzice młodych pacjentów i niektórzy pacjenci nie mający dostępu do wiedzy eksperckiej.

„Na Wspólnej” nowe odcinki od poniedziałku do czwartku, o godz. 20.15 w TVN

GORĄCO POLECAMY

http://superseriale.se.pl/newsy/na-wspolnej-mania-wyzdrowieje-dzieki-medycznej-marihuanie_911654.html

Komentowanie jest wyłączone